İlkokul 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 – Bayram ÇİFTÇİ
Bayram ÇİFTÇİ

İlkokul 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2

22.02.2021
16.299
İlkokul 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2

İlkokul 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 Konuları | İçerikleri | Bilgileri

İlkokul 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 Türkçe Konuları

 • Okuma anlama soruları
 • Harf bilgisi
 • Hece bilgisi
 • Kelime bilgisi
 • Eş anlamlı kelimeler
 • Zıt anlamlı kelimeler
 • 5N1K
 • Cümle bilgisi
 • Ad Bilgisi
 • Yeni nesil Türkçe soruları

İlkokul 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 Matematik Konuları

 • Doğal sayıları okuma
 • Yüzlük , Onluk birliklere ayırma
 • Sayıları karşılaştırma soruları
 • Tek ve çift sayılar ile ilgili sorular
 • Yüzler, Onlar ve birler başmağına ayırma, ve sayıları okuma
 • Romen Rakamları
 • Ritmik sayma soruları test etkinlikleri
 • Örüntü soruları
 • Toplama İşlemi
 • Çıkarma İşlemi
 • Problemler
 • Yeni nesil matematik soruları

İlkokul 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 Hayat Bilgisi Konuları

Okul bizim evimiz, kroki test soruları. Okulun kaynaklarını etkili kullanalım test soruları, Meslekler, Evde hayat, Okula hazırlanıyoruz

İlkokul 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 Fen Bilimleri Konuları

Dünyanın Şekli, Beş Duyu Organımız, Kuvvet ve Hareket, Madde

 

İlkokul 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 | SINAV KURALLARI | ÖNEMLİ BİLGİLER

(Lütfen Okuyunuz.)

Sevgili Öğrencim,

 1. Sınava başlarken sizlerden istenen ad, soyad, e-mail adresiniziokulunuzun bulunduğu il, ilçe, okul adını ve şubesini mutlaka doğru bir şekilde yazınız. Yanlış bilgileri girdiğiniz anda gerçek sınav sonuçlarınıza ulaşamayacağınızı bilmenizi isterim.
 2. Sınav süresince kesinlikle yardım istemeyiniz. Yardım etmek isteyen olursa da sınavı tek başınıza yapmanın kendimi doğru değerlendirmek açısından önemli olduğunu hatırlatınız.
 3. Sınava maksimum 2 (iki) giriş hakkınız bulunmaktadır. 2’den fazla deneme sınavına girmeye çalıştığınız anda sonuçları Dikkat olarak uyarı mesajı alacaksınız. 2. sınav hakkınız ise sistemde oluşabilecek sorun ya da sizlerin sınav esnasında yaşadığı olumsuz durumlara karşı önlem amaçlı olarak tanınmıştır. Başarılı bir şekilde sınavınızı tamamladınız ise 2. giriş hakkınızı kullanmayınız. Puan yükseltme ya da ekstrem bir durum olarak kullandığınız tespit edildiği anda 2. sınav sonucunuzun sistem tarafından silinerek 1. sınav sonucunuzun kabul edileceğini unutmayınız. (Türkiye geneli adil (eşit) sıralama yapmak adına bu adımlar uygulanmaktadır.)
 4. Sınavını tamamladıktan sonra sınavın doğru yanıtlarına bakarak puan yükseltmek adına sınava tekrar girmek isteyen öğrencilerin sonuçları kabul edilmeyecektir. Bütün sınav sonuçlarının da iptal edileceğini unutmayınız.
 5. Sınav süresinde yanınızda özellikle matematik soruları çözmek için kalem, silgi, defter (kağıt) bulundurmayı unutmayınız.
 6. Sorularımız özgün ve yeni nesil sorulara hitap edecek şekilde uzun zaman emek verilerek hazırlandığını hatırlatmak isterim.
 7. Sınavlarımız öğrencilerimize yardımcı olmak adına gönüllülük esasıyla hazırlanmaktadır. Herhangi bir başvurukazanç, ödeme vb. beklenmemektedir. Onun için sistem veya web sayfamız tarafından oluşabilecek hataları maruz görmenizi temenni ediyorum.
 8. Sınavla ilgili duygu, düşünce ve isteklerinizi İletişim panelinden iletebilirsiniz.
 9. Sınav esnasında bilemediğiniz ya da sonradan cevaplamak istemediğiniz sorular için Boş bırakmak istiyorum” seçeneğini kullanabilirsiniz.
 10. Deneme sınavı toplam 50 sorudan oluşmaktadır. 🚩
 11. Deneme sınavı sonunda sizlerden istenen bilgileri doldurduktan sonra “Doğru” ve”Yanlış” cevapladığınız soruları hızlı bir şekilde detaylı olarak ekranınızda görebileceksiniz. Lütfen, sınav sonrası ekranınızı KAPATMAYINIZ.
 12. Sınav sonunda otomatik olarak ekranlarınızda doğru ve yanlışlarınıza ulaşamadığınız durumlarda İletişim panelinden mesaj atmanızı öneriyorum. 24 saat içinde yazdığınız e-posta hesabınızdan dönüş sağlanacaktır. Lütfen mail adresinizin doğru olmasına ve gelen kutusu – spam (gereksiz) klasörlerinizi kontrol etmeyi unutmayınız.
 13. Sınav bitiminde sonuçlar e-posta adresinize otomatik olarak gönderilmemektedir. Sınav sonuç gönderimi sadece İletişim panelinden bizlere sorun yaşadığını belirten ziyaretçilerimize sınav esnasında kullandığı e-posta adresine özel olarak gönderilmektedir.
 14. Sınav süresi 75 dakikadır. (1 Saat 15 dakikadır.) Lütfen, sınav süresince cevaplarınızı göndermeye özen gösteriniz. Sizlerden istenen zamandan önce sonuçlarınızı gönderemediğiniz durumlarda sınav ekranınız otomatik kapanacaktır.
 15. Sınav seçeneklerinin hepsini işaretlediğiniz anda İLERİ (Bir sonraki test) butonu aktif olacaktır. Bilemediğiniz sorular ya da sonradan cevaplamak için  “Boş bırakmak istiyorum.” seçeneğini kullanmanız yararınıza olabilir. Sınavı tamamlamak için de sınav sonundaki “Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu kullanabilirsiniz.
 16. Türkiye geneli sıralamalar ise 01 Mart Pazartesi Günü Saat 22.00’da  web sayfamız olan bayramciftci.com’un ana sayfasında Öğrenci Adı, Soyadı, Puanı, İli, Sınavı Tamamlama SüresiSınavı Ne Zaman Gerçekleştirdiği, Türkiye Geneli Sıralaması bilgileri toplu olarak PDF belgesi şeklinde şeffaf olarak açıklanacaktır.

 

🎯 Hayat Bilgisi: 9 Soru

🎯 Türkçe: 14 Soru

🎯 Matematik: 14 Soru

🎯 Fen Bilimleri: 9 Soru

🎯 İngilizce: 4 Soru

🔊 Her Soru 2 PUAN Değerindedir.

HAZIRSANIZ BAŞLAYABİLİRSİNİZ.. ✍

😎 ⭐ BAŞARILAR ⭐ 😎


bayramciftci.com – Sosyal Medya Hesapları

Emeğe saygı olarak gruplarımıza katılmayı, sayfalarımızı ve kanallarımızı takip etmenizi bekliyoruz. Arkadaşlarınızı da sosyal medya hesaplarımıza davet ederseniz bizlere en büyük teşekkürü etmiş olduğunuzu bilmenizi isterim. Soru-görüş ve önerilerinizi olumlu-olumsuz farketmeden İletişim panelinden iletebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle….


 3. Sınıf Online Deneme Sınavına Giriş İlkokul 3. Sınıf Online Türkiye Geneli Deneme Sınavı - 2


3. Sınıf Deneme Sınavı PDF Belgesi

İlkokul 3. Sınıf PDF Belgesi Türkiye Geneli Deneme Sınavı - 2

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 19 YORUM
 1. Gamze özcan dedi ki:

  Sınav sonucu gelmedi kızımın merak ediyorum ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

  1. Yönetici dedi ki:

   Mail adresinize sonuçlar gönderilmiştir. Kontrol etmenizi rica ediyorum. Teşekkürler…

 2. Nursima dedi ki:

  Güzeldi

  1. Sınavda başarılar diliyorum. Teşekkürler…

 3. Zeynep Bilge Ay dedi ki:

  Deneme sınavı 2 , ilkokul 3. sınıflar için.Maalesef bilgisayarımız sistem arızası verdi ve sınavı tamamlayamadık. Tekrar sınava girmemiz mümkün müdür?

  1. Tabi ki katılabiirsiniz. Başarılar diliyorum…. Eski sonucunuz sistemden silinmiştir…

 4. Meral sarikaya dedi ki:

  Sınav sonucunu nasil ogrenebiliriz.

  1. Sınav sonunda soruların doğru-yanlış cevapları otomatik olarak ekranlarınıza gösterilmektedir. Sınava 2 giriş yaptığınız ve 1. sınav sonucunuz kabul edilerek mail adresinize sonuçlarınız gönderilmiştir. Kontrol etmenizi rica ediyorum. Teşekkürler…

 5. Hüseyin Okan Aydoğdu dedi ki:

  çok iyi

  1. Sınavda öğrencimize başarılar diliyorum. Teşekkürler…

 6. Serra Buğlem dedi ki:

  Selam benim çocuğum sinavdayken internet gitti. Bir müddet sonra tekrar girdi. Ve kaldığı yerden değilde tekrar baştan başlattı sınavi yalnız süre olarak cok geçmişti. Hayat bilgisini bitirdi ve türkçenin de son sorusunda tekrar sayfadan düştü. Sim biz bu deneme tekrar girdiğimizde surenin çok az kaldığını gördük ve sınavdan çıktık. Şimdi bu sınava tekrar 1 saat 15 dk süre ile başlamak istiyoruz yardimci olurmusunuz.

  1. Eski sınav sonucunuz sistemden silinmiştir. Sınava tekrardan katılım sağlayabilirsiniz. Başarılar diliyorum.

 7. Doğukan yazgan dedi ki:

  Çok iyi

  1. Online deneme sınavı için tıklayınız resmini kullanarak online sınava katılım sağlayabilirsiniz. Sınavda öğrencimize başarılar diliyorum. Teşekkürler…

 8. Beratsökmen dedi ki:

  Güzel olmuş

  1. Sınavda öğrencimize başarılar diliyorum. Teşekkürler…

 9. Seyfeddin Alp Er dedi ki:

  Çok güzel

  1. Sınavda öğrencimize başarılar diliyorum. Teşekkürler…

Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır. Sitemizde ticari amaç güdülmemektedir. Sitedeki bilgi, belge, resimler her türlü bilgiler aktif kaynak gösterilerek kullanılabilir...