2. Sınıf Zaman Ölçme Etkinlikleri ve Problemleri – Bayram ÇİFTÇİ
Bayram ÇİFTÇİ

2. Sınıf Zaman Ölçme Etkinlikleri ve Problemleri

23.04.2021
3.014
2. Sınıf Zaman Ölçme Etkinlikleri ve Problemleri
  • ilkokul 2. sınıf zaman ölçme etkinlikleri ve problemleri, konu testleri web sayfamızda bol zaman ölçme etkinlikleri içerecek şekilde pdf olarak yayınlanmıştır. Bununla beraber etkinliklerimizi hazırlarken 2. sınıf zaman ölçme etkinlikleri ünitesiyle ilgili olarak bol bol zaman ölçme etkinliklerinin olmasına özen gösterilmiştir. Ayrıca belgemizin hazırlanmasına ciddi emek olduğunu da unutmamak gerekir.
  • 2. sınıf zaman ölçme etkinlikleriyle beraber yeni nesil problemleri de içeren toplamda 26 tane problemleri içermektedir. Bir de problemleri öğrencimiz okurken kolay çözmeleri ve anlamalarına yardımcı olması adıyla günlük hayattan zaman ölçme ifadeleri ve görselleri kullanılmıştır.
  • 2.sınıf zaman ölçme (saatler) etkinliğimizde öğrendiklerimizi pekiştirici olması adına da konu testleri eklenmiştir. Bununla beraber konu testlerinin cevap anahtarı belgemizin son sayfasında yayınlanmıştır.
  • 2. sınıf zaman ölçme etkinlikleri öğrencimizin saatler konusunu detaylı öğrenmesine imkan sağlayacak şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca zaman ölçme konu anlatımı içerisinde dikkat edilmesi gereken püf dikkat edilmesi gereken notlarda eklemiştir.
  • 2. Sınıf zaman ölçme etkinlikleri belgesinde saatler konusuyla beraber aylar ve mevsimler konu anlatımını içermektedir. Bir de zaman ölçme etkinlikleri içerisinde bir yılda kaç tane mevsim, kaç tane ay olduğunu öğrenebileceksiniz. Devamı olarakta 1 haftanın içerisindeki günleri zamanlarıyla beraber görebilirsiniz.

2. Sınıf Zaman Ölçme Etkinlikleri (Saatler, Haftalar, Aylar, Mevsimler) | Örnek Resim

ilkokul 2. sınıf zaman ölçme (saatler) etkinlikleri, çalışma kağıtları, problemleri ve testleri örnek resimm

 


bayramciftci.com – Sosyal Medya Hesapları

Emeğe saygı olarak gruplarımıza katılmayı, sayfalarımızı ve kanallarımızı takip etmenizi bekliyoruz. Arkadaşlarınızı da sosyal medya hesaplarımıza davet ederseniz bizlere en büyük teşekkürü etmiş olduğunuzu bilmenizi isterim. Soru-görüş ve önerilerinizi olumlu-olumsuz farketmeden İletişim panelinden iletebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle….


İlkokul 2. Sınıf Zaman Ölçme Etkinlikleri ve Problemleri (Saatler, Haftalar, Aylar, Mevsimler) indirmek için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

İlkokul 2. Sınıf Zaman Ölçme Etkinlikleri ve Problemleri (Saatler, Haftalar, Aylar, Mevsimler) İndirmek İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır. Sitemizde ticari amaç güdülmemektedir. Sitedeki bilgi, belge, resimler her türlü bilgiler aktif kaynak gösterilerek kullanılabilir...